Monika

Věřím, že každý se může mít dobře.

Nejvíce mě naplňuje práce s lidmi. S pokorou a respektem se moc ráda vydávám “na výlet” a společně s klienty objevuji, jak to kdo v životě má a co by potřeboval.  

Věřím v lidi. Každý si pro sebe může zařídit, aby se měl dobře, když přijde na to jak a odváží se něco ve svém životě změnit (a někdy to vůbec není lehké). Věřím, že každý může najít svou cestu ke spokojenosti.  

Mé zkušenosti, vzdělání a terapeutický přístup

Jsem řádnou členkou České Asociace pro Psychoterapii (ČAP)

Jsem řádnou členkou ČAP

Vzdělání

Mám za sebou vysokoškolské studium psychologie a sociologie a také komplexní psychoterapeutický výcvik (Integrace v psychoterapii) a koučovací výcvik (Results&Emotions). V rámci studií i pak po nich jsem absolvovala mnoho stáží v různých terapeutických (i psychiatrických) zařízeních. Své znalosti a dovednosti neustále rozšiřuji různými semináři a kurzy zaměřenými na práci s dospělými. Mezi ně patří například Poradenská propedeutika (AMRP), Krizová intervence (Remedium), Práce s traumatizovaným klientem (tamtéž), Vývojová psychopatologie (IKPR) a další. Moc ráda se učím i formou četby či sebezkušenosti. Pravidelně docházím na svou vlastní psychoterapii.  

Terapeutický přístup

Vycházím z integrativního pojetí psychoterapie - mám dojem, že každému člověku “sednou” jiné techniky, jiný přístup a je třeba se mu přizpůsobit a ušít terapii klientovi na míru, aby se prostě a jednoduše cítil se mnou dobře, v bezpečí, v pohodě. Zásadní je pohoda nás obou, abychom mohli být v terapeutickém vztahu autentičtí, opravdoví. Každý vztah s každým klientem je pro mě jedinečný a důležitý. 

Samozřejmostí je pro mě práce pod supervizí.

Pracovní zkušenosti

Od roku 2012 se věnuji (s přestávkami na rodičovské dovolené) své praxi individuální psychoterapie pro dospělé. Mimo to jsem v současné době zaměstnaná jako terapeutka pro lidi s psychotickým onemocněním (Baobab, z.s.). V minulosti jsem pracovala na různých pozicích: terapeutka v rámci služby Podpora nezávislého bydlení (o.s. Baobab), dobrovolnice v terapeutické komunitě Magdalena, vychovatelka v diagnostickém ústavu pro dívky 15-18 let (Praha 4, Hodkovičky), lektorka zážitkových a vzdělávacích aktivit (Česká cesta, TEAM.CZ), HR konzultant a další.